Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

FACEBOOKTA BEN

KURBAN BAYRAMI GELİYOR, VİRÜS DEVAM EDİYOR, PEKİ NE YAPMALIYIZ!

Ana Sayfa » Haberler » KURBAN BAYRAMI GELİYOR, VİRÜS DEVAM EDİYOR, PEKİ NE YAPMALIYIZ!

KURBAN BAYRAMI GELİYOR, VİRÜS DEVAM EDİYOR, PEKİ NE YAPMALIYIZ!

 

İnsanlardan hayvanlara bulaşa bilen bir hastalık olan covit-19 ( Korona ) virüsünden kaynaklı kurban pazarlarının tehlikeli olacağı kanaatindeyim.

 

Pazara çıkarılacak olan kurbana yüzlerce kişi bakacak inceleyecek, çoban yada kurban alıcılarının bir tanesinde virüs bulunması durumunda bu taşıyıcının pazarda yüzlerce kişiye bu elim hastalığı hayvan ve insan ayırt etmeden bulaştıracağı gerçeğini de göz ardı etmemek lazım.
 
Açılacak olan pazarlarda ne hayvan nede insan sağlığını kontrollü şekilde sağlayamayız çünkü ateş ölçmekle hastalık teşhisi olmuyor hiç belirti göstermeyen on binlerce vatandaşın aramızda gezdiği resmi kaynaklar tarafından da defalarca açıklandı.
 
Diyelim Virüslü bir hayvan aldık farkında değiliz şehadet getirerek kestik. ( kasap hasta mı ondan da emin değiliz ) Günün sonunda evimize gittik etleri pay edeceğiz hayvanın etinden bulaşır mı? Pişmiş etten bulaşır mı? bu sorular da yine bilim insanlarının açıklaması gereken bir durum.

ÇÖZÜM DİJİTAL PAZAR OLA BİLİR.

Bu konuya çözün ne diye soracak olursanız; Testi yapılmış hayvan izole şekilde durur, hayvan dijital ortamda boy kilo vb. özelliklerine göre seçilir ve yine Pcr testten geçmiş olan kasaplar eşliğinde kesilerek izole şekilde paketlenmiş biçimde teslim edilir.
 
Burada dikkat edilmesi gerek kesinlikle kart test değil Pcr test yapılmış kasaplar ve hayvan bakıcılarının bu işi yapması ve bu süreçte dış dünya ile izole olmaları gerekmekte. Güvenlik önlemleri alınmazsa ikinci dalgayı ibadetlerimizden yaşayacağız.
ibbhaber KOKOŞLAR Masal Oku
Open chat