Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

FACEBOOKTA BEN

İstanbul Sancaktepe şehit abdullah tayyip olçok imam hatip ortaokulu velileri ve öğrencileriyle güvenli sosyal medya ve internet kullanımı konulu e-konferans gerçekleştirdik

Ana Sayfa » Haberler » İstanbul Sancaktepe şehit abdullah tayyip olçok imam hatip ortaokulu velileri ve öğrencileriyle güvenli sosyal medya ve internet kullanımı konulu e-konferans gerçekleştirdik

Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAD) tarafından yeni eğitim ve öğretim dönemine yönelik UİGAD Akademi Programları yeniden başladı.

“UİGAD Akademi” UİGAD Genel Başkanı Cesim Yener yönetiminde ilk kez, 10 Ocak 2020 yılında Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıla Üsküdar Üniversitesi Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda faaliyetlerine start vermişti. Küresel salgın olan Coivd-19 nedeniyle yaklaşık bir seneyi aşkın süredir faaliyetleri pandemi kuralları gereğince ara verilen UİGAD Akademi’de eğitimler yeniden başladı. Koranavirüs önlemleri kapsamında okullarda yüz yüze eğitime geçilmesi itibariyle öğrenci ve velilere yönelik yapılan ilk eğitim e-konferans yöntemiyle İstanbul Sancaktepe Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. UİGAD Genel Başkan Yardımcısı Gökhan İzgi tarafından e-konferans yöntemiyle yapılan ilk seminerin konusu ise Güvenli Sosyal Medya Ve İnternet Kullanımı oldu.

Gazeteci Yazar İzgi, sosyal medya kullanımının olumlu olumsuz yönlerini anlatarak, öğrenci ve velilere bu konuda tavsiyelerde bulundu. İzgi, sosyal medyanın toplum üzerindeki etkilerine de değinirken, seminerin sonunda ise katılımcılar ve öğrencilerin soruları da İzgi tarafından cevaplandı.

ibbhaber KOKOŞLAR Masal Oku
Open chat