Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

FACEBOOKTA BEN

Bir Garip Tiyatro \ İran VS ABD

Ana Sayfa » Makaleler » Bir Garip Tiyatro \ İran VS ABD

Bir Garip Tiyatro \ İran VS ABD

 İran’ın, Irak içerisinde bulunan Amerikan askeri üstlerini vurması olayının tiyatro olduğu aşikar.

10 Mayıs 2019’da yapılan açıklamada Patriot füze savunma sistemlerinin İrak’taki askeri üstlere konuşlandırıldığı söylenmişti. Peki Patriot Füze savunma sistemi olan askeri üstler nasıl oluyorda 11 isabet 4 isabetsiz toplam 15 füze saldırısına maruz kalıyor.

İranlı general Kasım Süleymani’nin öldürülmesinin ardından sözde intikam yeminleri eden İran yönetmine Amerika hadi gel vur da sus mu dedi(?) Herşey tiyatromuydu?

İsimi açıklanmayan üst düzey ABD’li bir komutanın açıklaması itiraf niteliğinde ” üstlerdeki askerlerin sığınaklara girmesi için yeterli süre vardı.” Dedi.

İran’ın artık klasik tehditleri listesinde yerini alan ve saldırının hemen ardından “80 Amerikalı öldürüldü, Amerika bize saldırırsa bizde İsrail’i vururuz” diye tehdit etmesi de yine pek inandırıcı gelmedi.

Bir Garip Soru İşareti (?)

ABD’nin 10 Mayıs 2019’da duyurduğu ve Tüm üstlere konuçlandıracağım dediği Patriot füze savunma sistemlerinin şalterlerini kim yada kimler indirdi(?) de İran 15 füze ata bildi. Akıllara gelenen büyük ve entrasan soru bu olsa gerek!

ibbhaber KOKOŞLAR Masal Oku
Open chat